Uluslararası Terörizm ve Sınıraşan Suçlar Araştırma Merkezi

madde14 sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Uluslararası Terörizm ve Sınıraşan Suçlar Araştırma Merkezi
Utsamlogo.jpg
Kısaltmaları UTSAM
Kuruluşu 2007
Merkezi Ankara
Anakuruluşu Polis Akademisi
Türü Araştırma Merkezi
Websitesi http://www.utsam.org


Uluslararası Terörizm ve Sınıraşan Suçlar Araştırma Merkezi, 2007 yılında Polis Akademisi Araştırma Merkezleri Başkanlığı bünyesinde kurularak faaliyetlere başlamıştır.


Her biri alanında uzman araştırmacılardan oluşan kadrosuyla hizmet veren UTSAM, teoriyle pratiği bütünleştirerek özellikle politika yapıcılara, karar vericilere ve uygulamacılara terörizm, sınıraşan suçlar, insan ticareti, göçmen kaçakçılığı, uyuşturucu kaçakçılığı, organize suçlar ve siber suçlar gibi güvenliği ilgilendiren alanlarda bilgi üretiminde bulunmaktadır.


Bu çerçevede, ulusal ve uluslararası bilgi üreten araştırma merkezleri ve güvenlik aktörleriyle işbirliğini geliştiren UTSAM, bugüne kadar pek çok seminer, çalıştay, konferans ve sempozyum organize etmiştir. UTSAM, düzenli olarak yayınladığı hakemli bir dergi olan Uluslararası Güvenlik ve Terörizm (UGT) Dergisinin yanısıra, diğer yayınlarıyla da toplumumuzun ve güvenlik aktörlerinin bilgi havuzuna katkıda bulunmaya devam etmektedir.


Kaynak: UTSAM WebsitesiKurumlar.jpg
Kurumlar

BMMYK · İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü · Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi · Uluslararası Göç Örgütü · FRONTEX · TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu · Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri · Diğer kurumlar için tıklayınız...