Mülteci Hakları Merkezi

madde14 sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Mülteci Hakları Merkezi
MHMlogo.png
Dernek Logosu
Kısaltma MHM
Kuruluş Tarihi Mart 2015
Merkez İstanbul
Metod Hak Temelli
Websitesi http://www.mhd.org.tr

Mülteci Hakları Merkezi, savaş ve zulüm sebebiyle ülkelerini terk edip Türkiye’de sığınma arayan yabancıların hukuki koruma mekanizmalarına erişimi; sığınmacılara yönelik hukuki destek kapasitesinin arttırılması; kamuoyunda ve toplum hayatında sığınmacılara yönelik hoşgörü ve dayanışmanın güçlenmesi; sığınma alanındaki mevzuat, politika ve uygulamaların izlenmesi, ve uluslararası standartlarla uyum içinde gelişmesi için çalışan bir insan hakları kuruluşudur. Merkezi İstanbul’dadır.


2005 yılından beri Helsinki Yurttaşlar Derneği (hYd) çatısı altında, “hYd – Mülteci Destek Programı” adı altında yürütülen faaliyetlerimiz, “ Mart 2015 tarihinden itibaren artık hYd’nin de kurucuları arasında bulunduğu yeni “Mülteci Hakları Derneği” bünyesinde ve ‘Mülteci Hakları Merkezi’ adı altında devam etmektedir.


Stk2.jpg
Sivil Toplum Kuruluşları

Mültecilerle Dayanışma Derneği · Uluslararası Af Örgütü · İnsan Hakları İzleme Örgütü · Mülteci Hakları Merkezi · Kaos GL Derneği · Mülteci Hakları Koordinasyonu · İnsan Hakları Gündemi Derneği · Diğer kuruluşlar için tıklayınız...